Zaujal vás některý z titulů? Kliknutím na tlačítko OBJEDNAT se dostanete do internetového knihkupectví Lékařský kompas!
Album Vlastimila Třešňáka Alter ego představuje autora v typické roli kousavého, ironického, nesmlouvavého, a přesto ve své tradiční nesmiřitelnosti poetického a v lepší doufajícího glosátora.
Album Vlastimila Třešňáka Alter ego představuje autora v typické roli kousavého, ironického, nesmlouvavého, a přesto ve své tradiční nesmiřitelnosti poetického a v lepší doufajícího glosátora.
Druhé album Vlastimila Třešňáka vyšlo v roce 1983 ve Švédsku zásluhou vydavatelství Jiřího Pallase Šafrán ´78. Reedice vzácné a nedostupné nahrávky je v novém vydání doplněna o pět písní, které vznikly po návratu z exilu pro chystanou a nedokončenou desku Supraphonu v roce 1991, kdy se Třešňák po letech sešel s dávnými spoluhráči Milanem Kormanem a Vojtěchem Gadžorem. Booklet alba obsahuje zasvěcený text To nejdůležitější z Koh-i-nooru od Jaroslava Riedela, všechny texty písní a dobovou dokumentaci z Třešňákova archivu.
Nadšení čtenáři pohádek o hraboších a jejich osudech si brzy vyžádali i zvukovou podobu své oblíbené knihy. Pro vydání ve formátu audioknihy namluvil autorský výběr textu Jan Hartl v domácím studiu Vladimíra Merty, který se ujal hudební režie. Téměř čtyřhodinovou nahrávku doplnilo hudebními miniaturami improvizované trio ve složení: Vlastimil Třešňák, Jan Štolba a Vladimír Merta.
Vlastimil Třešňák, muž devatera řemesel a známý pětibojař (zpěvák, textař, malíř, spisovatel a fotograf), nadělil svým fanouškům dárek nečekaný - první z cyklu Konopných pohádek. Neodehrávají se za devatero řekami a devatero horami, nýbrž v pražských Hlubočepích a jejich okolí. Nejde o princeznu, draka či království, něčím tak obyčejným a obehraným by známý bard rozhodně nezdržoval! Jeho pohádky patří k těm netradičním, děj vlastně není podstatný, paleta postav je více než pestrá, pochopit souvislosti se vám zcela jistě nepodaří. Autorova fantazie je bezbřehá a vábí čtenáře do děje, za chvíli však odbočí jinam, pokochá se příběhem, místem, situací, aby pokračovala úplně jinde a ve zcela jiných souvislostech. Postavy přicházejí na scénu, jak je autor přivolá, laskavě nakopne nebo naopak obalí dehtem a peřím, a uvolní místo dalším, ať již pro děj potřebným či nikoli. Rodiče mohou občas tápat, nechytat se, nebo naopak podlehnou pábení natolik, že budou žít příběhem zapomenuvše, co bylo na předchozí straně, dětská mysl - není omezeno věkem – bude nadšena. Na závěr snad jen důležité upozornění - jak se říká v dnešních pověstech a bájích, pokud by cokoli komukoli něco nebo někoho připomnělo, je to jen a pouze jeho problém! Všechny osoby a příběhy jsou do puntíku vymyšlené. Takže tedy: Bylo, nebylo…
Český folk má za téměř půl století existence i své legendy a mýty. Když vyšlo ve Švédsku zásluhou Jiřího Pallase pod hlavičkou společnosti Šafrán ´78 slavné album Zeměměřič, šuškalo se mezi fanoušky, že toho Vlasta natočil více… Naštěstí pro nás nešlo o pověsti a tak po více než třiceti letech vycházejí digitálně remasterované legendární "Hájkovy pásky", kompletní album Zeměměřič a dalších 20 písní z roku 1978, navíc v roce životního jubilea autora. Booklet dvojalba obsahuje sleevenote Jiří Černého, všechny texty, ediční poznámku Jaroslava Riedela a dobové fotografie.
Nové album Vlasty Třešňáka a jeho kapely vzniklo na začátku roku 2010 a obsahuje 14 nových písní s tradičně nekompromisními texty a osobitým, syrově bigbítovým zvukem Bandu s osvědčenými hosty Janem Štolbou a Jaroslavem Olinem Nejezchlebou.
Zpěvák, skladatel, textař, spisovatel, malíř a fotograf Vlastimil Třešňák začíná svůj knižní rozhovor s hudebním publicistou Ondřejem Bezrem slovy: 'Ondřeji, než se mě začneš ptát, chtěl bych upozornit, že rád fabuluji.' Tím předznamenává charakter celé knihy, která je nejen klasickým knižním rozhovorem, mapujícím autorův život, ale v podstatě i další v řadě Třešňákových beletristických knih: souborem postřehů, vzpomínek, úvah a příběhů, které se čtou plynule jako fabulovaná próza. Ondřej Bezr knihu doplnil rozhovory s lidmi Třešňákovi blízkými (Vlastou Chramostovou, Davidem Kollerem, Pavlem Landovským, Václavem Martínkem, Vladimírem Mertou, Jiřím Pallasem, Michalem Pavlíčkem, Halkou a Petrem Třešňákovými), kteří autorovo vyprávění doplňují z jiných úhlů pohledu. Součástí knihy je i úplná Třešňákova diskografie, bibliografie, jmenný rejstřík a množství fotografií a barevných reprodukcí Třešňákových obrazů.