Zaujal vás některý z titulů? Kliknutím na tlačítko OBJEDNAT se dostanete do internetového knihkupectví Lékařský kompas!
Marcela Augustová, moderátorka: Album Šafránu poprvé opravdu pro lidi a v původní podobě. Legendární sdružení písničkářů natočilo tuhle desku před 35 roky. Režim ji ale v desítkách tisíc kusů poslal do stoupy. Večerní premiéra v pražském divadle Archa se odehraje za účasti tehdejších aktérů.
Petr Vizina, redaktor: Deska, která v sedmdesátých letech nesměla vyjít. Tenhle zachráněný kus je nejspíš jediný svého druhu.
Jiří Černý, hudebník kritik: Tohle to je Neklanova ulice, kde teda bydlel Hutka. Celej ten obal dělal Vláďa Merta. On prostě do tý krabice posadil ty Třešňákovy děti.
Petr Vizina, redaktor: Usměvavý Hutka, proletářský Třešňák, hloubavý Merta. Každý písničkář v téhle zemi se s nimi dodnes poměřuje.
Vlastimil Třešňák, písničkář: Mně se líbí dodnes raný Merta. Ty jeho kousky.
Vladimír Merta, písničkář: Když se pomalu zavíraly divadla a začli se vyhazovat lidi z práce, tak najednou ty písničky dostaly význam, o kterým my jsme možná ani netušili.
Jiří Černý, hudebník kritik: Ten, kdo se toho zúčastnil, na to asi bude vzpomínat do smrti.
Petr Vizina, redaktor: Baráčnická rychta na Malé Straně. Poslední pražský sál, který ještě pamatuje společná vystoupení Šafránu v sedmdesátých letech.
Jaroslav Hutka, písničkář: No vida, ono se toho moc nezměnilo. Vzpomínka na Šafrán v těch sedmdesátejch letech, ta je mi strašně blízká. Tam mám pocit, že to bylo teďko nedávno a že emigrace byla strašně dávno.
Vlastimil Třešňák, písničkář: Mně se to líbilo, ale s dovolením jsem tam byl pokaždé v promili. Ta doba byla taková.
Petr Vizina, redaktor: Dobu, která Třešňáka s Hutkou vyhnala do exilu, ukončil listopad 89. Tehdy jedna z písní Šafránu naposledy výrazně promluvila do dění ve společnosti. Petr Vizina, Česká televize.
Roman Pistorius, moderátor: Šafrán obstaral tečku.
Marcela Augustová, moderátorka: A my se loučíme.
Roman Pistorius, moderátor: Do zítra.
ČT 1, Události, 3. 12. 2011, 04.12.2011